Auto umyte na błysk, czyli gdzie i jak wyczyścić swój samochód.

Nasz samochód w bardzo wielu przypadkach staje się wizytówką nas samych. Z tego powodu każdy pragnie, żeby jego auto, było najczystsze jak się da. Obecnie jest naprawdę wiele metod na porządne umycie i czyszczenie swojego samochodu, sposoby takie jak mycie auta w rzece, na szczęście odchodzą do lamusa. Obecnie umycie samochodu w rzece może słono kosztować, ponieważ jest ono zabronione. Nie ma co się temu prawu dziwić, ponieważ jednorazowe mycie samochodu w rzece potrafi zabić nawet setki ryb. Dlatego dbajmy o nasze środowisko i myjmy samochody tylko i wyłącznie w autoryzowanych do tego miejscach.

Samoobsługa albo trochę droższa usługa.

Myjnie samoobsługowe przeżywają obecnie istny renesans, czego dowodem jest to, że można je znaleźć dosłownie wszędzie. Nie stoją one już jedynie w miastach, ale dostępne są dziś niemalże w każdej większej wsi w Polsce. Ma to swoje ogromne zalety. Po pierwsze, ludziom nie przychodzą już do głowy pomysły tak durne, jak mycie auta w rzece. Po drugie, za niewielką ceną można umyć auto i dodatkowo pokryć je ochronną warstwą lakieru nabłyszczającego lakier. Myjnie samoobsługowe najczęściej przyjmują monety i to od nas zależy jak długo będziemy myli swój samochód. Rekordzistom zajmuje to 2 minuty, a Ci najwolniejsi wydają nawet 15-20 złotych (15-20minut), żeby z pietyzmem wyczyścić swoje cztery kółka. Jest to dość ekonomiczny sposób na mycie samochodu, a na dodatek myjnie samoobsługowe są rozlokowane z taką częstotliwością, że każdy ma do nich niedaleko.
Drugim sposobem jest wizyta w myjni samochodowej. W zależności od miasta, koszt mycia samochodu sięga od 15-30 złotych. Decydując się na taką usługę, my nie robimy już nic, bo to myjnia samochodowa zajmuje się dokładnym wyczyszczeniem naszego samochodu. I tutaj także są dwie opcje, w zależności do jakiej myjni się udamy. Są myjnie w których to pracownik myje nasz samochód, ale istnieją także takie, w których wjeżdżamy w pełni zautomatyzowany tunel, w którym to maszyny myją nasz samochód.
Oczywiście wszystko zależy od tego jaką kwotę chcemy wydać na umycie naszego samochodu. Jednakże na myciu nie należy oszczędzać szczególnie w zimie, kiedy to sól drogowa, która nie będzie regularnie usuwana, może dogłębnie uszkodzić i zniszczyć karoserię naszego samochodu. A tego przecież nie chce nikt. Dlatego myjmy samochody i w myjniach samoobsługowych i tych zautomatyzowanych, bo nie myty samochód trafi na wartości, a karoseria, to przecież wierzchnia szata samochodu.