Honda idealne auto? A jednak znaleźliśmy kilka wad.

Honda samochody produkuje już od tysiąc dziewięćset czterdziestego ósmego roku. To japońska firma. Honda produkuje samochody osobowe jak i motocykle, dodatkowo słynie też z produkcji samochodów dostawczych oraz silników do maszyn budowlanych, czy rolniczych. Powstanie firmy Honda zapoczątkował rozsławiony Soichiro
Nieoczekiwanie pierwszą maszyną stworzoną przez hondę był rower. Był to napędzany silnikiem pojazd o pojemności pięćdziesięciu centymetrów sześciennych. Później wyprodukowano motocykl, a następnie w roku tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym trzecim udało się wyprodukować pierwszy samochód. Był to model T trzysta sześćdziesiąt i był to samochód dostawczy.

Następne modele były już bardziej spektakularne. Na przykład wyprodukowana w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku Honda Gold WIng, to pierwszy motocykl, który zasłynął z tego, że posiada wsteczny bieg. Później powstał samochód kompaktowy o nazwie Civic. Auto to odniosło spektakularny sukces. Powstało nawet aż dziewięć generacji Civic.

Honda zasłynęła z tego, że jako pierwsi skonstruowali silnik, z wyjątkowym układem. Elektronicznie sterowane fazy rozrządu oraz skoków ich silników były przełomowe. Wymyślono je w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym ósmym roku. Silniki te były nowoczesne, gdyż miały mniejszą emisją spalin, dużo niższe zużycie paliwa nie tracąc przy tym na osiągnięciach, które były bardzo zadowalające.

Nowoczesne silniki hondy wyróżniają się solidnością, napędzaniem rozrządu za pomocą trwałego łańcucha, najlepszym motorem wysokoprężnym w silniku diesla.

Najpopularniejsza kultowa honda

Honda Civic bezsprzecznie jest najpopularniejszym modelem spośród wszystkich. Ludzie uwielbiają ją za jej kultowy kształt przypominający ufo. Jest to niezwykle trwały samochód, posiada wspaniały układ jezdny, a hondy Civic używane sprzedają się jak świeże bułeczki. Honda Civic ósmej generacji posiada cztery wyświetlacze w kokpicie. Wyświetlacze informują nas o prędkości – informując jednocześnie, gdy należy zmienić bieg. Kolejne wyświetlacze pokazują nam temperaturę, godzinę i nawigację.
Honda Civic ósmej generacji jest niezwykle przestronna zarówno w miejscach, gdzie siedzą pasażerowie jak i w bagażniku, gdyż ten ma aż 456 litrowy bagażnik. Istnieje możliwość złożenia tylnej kanapy w taki sposób, by móc przewozić duże przedmioty.

Wady.
Honda posiada też kilka wad, takie jak skrzypienie, gdy wjeżdżamy na nierówności. By uruchomić auto trzeba poza przekręceniem kluczyka wcisnąć tajemniczy guzik, to zbędny dodatek.