Bayrische Motorem Werke – jego historia.

Bayrische Motorem Werke oznacza z niemieckiego Bawarskie Zakłady Silnikowe. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się skrót marki samochodów, którą zna każdy. BMW – bo o nim tu mowa jest jedną z najpopularniejszych i najlepszych marek samochodów na świecie.

Początki – założenie zakładów

W tysiąc dziewięćset trzynastym roku ( czyli ponad sto lat temu) Gustava Otto i Karla Rappa założyli zakład, który najpierw zajmował się wyłącznie produkowaniem motocykli oraz samolotów. Właśnie wówczas powstało logo BMW, które to przedstawia śmigła samolotu w biało niebieskich barwach Bawarii.

Powstanie pierwszego samochodu

W tysiąc dziewięćset dwudziestym dziewiątym roku powstał pierwszy samochód tej firmy, który był produkowany seryjnie. Gdy BMW zaczęło liczyć się w europie dzięki wyprodukowaniu kolejnego modelu Motorsport. To właśnie wówczas zaczął się powszechny pogląd, że samochody tej marki służą do szybkiej sportowej jazdy.

Najpopularniejsze i przełomowe modele BMW

1. seria 3 – E36, to auto było produkowane od tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego do dwutysięcznego roku, jednak te dziesięć lat wystarczyło mu by podbić serca wielu wielbicieli motoryzacji. Posiada on niezwykłą moc, bo w najmocniejszym modelu jest to aż 320 koni mechanicznych. Ten model posiadał mnogość wersji silnika (od jeden przecinek sześć aż do trzy przecinek dwa litra). Powstał w wielu wersjach zarówno trzy drzwiowych, czterodrzwiowych, pięciodrzwiowych i dwu drzwiowych kabrioletów. Samochód ten wyróżniał się piękną sylwetką i elegancją. Jak większość samochodów tej marki, ten model też miał charakter sportowy.
2. seria siedem. To samochody osobowe, bardzo luksusowe. Największą popularnością wśród tej serii cieszy się E sześćdziesiąt pięć oraz F jeden. Projektanci tych modeli zadbali nie tylko o luksus, ale też wygodę i komfort jazdy użytkowników.
3. seria M, to auta odznaczające się bardzo sportowym stylem. W skład tej serii wchodzi najpopularniejsza M dwójka.
4. seria pięć. To limuzyny klasy wyższej średniej, które są produkowane już od roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego drugiego. To auto jest niezwykle mocne. SIlnik posiada pięćset sześćdziesiąt koni mechanicznych. Prędkość osiągana przez niektóre modele, to nawet dwieście pięćdziesiąt kilometrów na godzinę.
5. X1. Seria z 2009 r. Model ten miał dwie generacje. Ostatecznie stał się samochodem terenowym.
6. i8. To sportowe auto z napędem hybrydowym. Jest dostępny od dwutysięcznego czternastego roku. Model ten odznacza się niskim spalaniem i masą. Posiada laserowe reflektory i szkła wzmacniane chemicznie, a dodatkowo aerodynamiczne kształty.