Dziesięć kultowych samochodów audi.

Audi to niemiecka marka samochodów, która zaistniała w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku dzięki Augustowi Horch’owi. Znaczek połączonych czterech pierścieni oznacza połączenie w 1932 roku czterech marek samochodów osobowych wśród których poza Audi były jeszcze: Wagner, DKW i Horch.

Dziesięć kultowych samochodów audi

1. model Type D. Samochody z tej serii posiadały silnik trzy litrowy. Moc silników to pięćset pięćdziesiąt koni mechanicznych. Powstał w tysiąc dziewięćset trzydziestym ósmym roku i już wtedy wygrywał wyścigi Grand Prix. Wygrał aż cztery z dwunastu w których to brał udział. Zachowało się niewiele egzemplarzy tego modelu, gdyż w czasie drugiej wojny światowej przepadły.

2. model 100 Coupé S, był jednym z luksusowych samochodów swoich czasów. Powstały wersje ze składanym dachem. W fabryce wyprodukowano ich zaledwie trochę ponad trzydzieści tysięcy egzemplarzy.

3. V8. To marzenie każdego pasjonata motoryzacji. Tu na wyróżnienie zasługuje wersja z tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego roku. Jego pojemność ma cztery i dwie dziesiąte litra, a moc dwieście osiemdziesiąt koni mechanicznych. Jest to piękny model, o wielu dopracowanych szczegółach. Zadbano tu chociażby o takie szczegóły jak ogrzewanie postojowe.

4. Quattro. To rajdowy model. Posiada napęd na cztery koła i turbosprężarkę w silniku.

5. 90 Quattro 20V. Posiada pięć cylindrów w silniku. Zaawansowana elektryka oraz napęd na cztery koła sprawiają, że prowadzi się go świetnie. Niezwykle grube ocynkowanie zabezpiecza auto przed korozją na długie, długie lata.

6. RS2. Niezwykle kanciasty i dosyć brzydki model, ale ze względu na swoje parametry cieszy się niezwykłym sukcesem. Posiada aż pięciocylindrowy silnik, co w tamtych czasach było niesamowitym osiągnięciem. Rozpędza się do prędkości stu kilometrów na godzinę od zera w zaledwie cztery i osiem dziesiątych sekundy.

7. TT. ten samochód słynie ze swojego ponad czasowego nadwozia. Jest też bardzo ładny i funkcjonalny.

8. A8. To już nowa generacja samochodów. Posiada inteligentne zawieszenie, ma wbudowany system jazdy autonomicznej, poza tym wygląda jak prawdziwa limuzyna. Ma wspaniałą smukłą linię. Piękne chromowane wstawki, nietypowe światła przednie i wiele innych zachęcających do jego kupna detali.

9. R8. Posiada magnetyczne amortyzatory, piękną sportową linię, samochód ten został nagrodzony tytułem “World Performance Car” nadawanej corocznie dla najlepszego samochodu.

10. RS6. To wyjątkowy samochód, piękny, nowoczesny, a zarazem klasyczny. Powstało unikatowych pięćset sztuk wersji plus tego auta. Posiada pięciolitrowy silnik, o niezwykłej mocy.