Działalność koncernu Volkswagen

Niemiecki koncern Volkswagen AG od 1937 roku produkuje markę samochodów o tej samej nazwie. Nazwa ta w dosłownym tłumaczeniu oznacza “samochód ludu”, co oznacza, iż możemy liczyć się z tym, że będzie to samochód stworzony do codziennego użytkowania prze każdego człowieka bez względu na jego status społeczny, w przeciwieństwie do większości samochodów typu premium. Volkwagen oferuje dużo samochodów w bardzo przystępnym cenach, nowy samochód można dostać już za około 40 000 zł! Marka ta posiada około 40 fabryk zlokalizowanych zarówno w Europie (20 krajów), oraz w 11 krajach w Ameryce Północnej, Azji i Afryce. W fabrykach tych codziennie pracuje 610 076 pracowników. Samochody sprzedawane są w 153 krajach.

Marka ta uznawana jest za jedną z najmniej zawodnych marek obecnie produkowanych samochodów. Dlatego też te auta uważane są za idealne samochody dla rodzin, ponieważ są niedrogie w zakupie oraz w utrzymaniu. Mała ilość awarii zmniejsza także koszty utrzymania takiego samochodu w przypadku awarii czy ewentualnej wymiany jakiś części.

Koncern ten produkuje nie tylko samochody osobowe, ale także motocykle, autobusy, samochody ciężarowe, a także pojazdy luksusowe. Oprócz wszelkich rodzajów pojazdów produkowanych przez ten koncern, zajmuje się on także produkcją silników okrętowych i stacjonarnych, sprężarki, reaktory chemiczne. Grupa Volkswagen oferuje także usługi w segmencie finansowym, świadcząc kredyty, usługi bankowe i ubezpieczeniowe.