Klasyka ślubna

Od dawien dawna uważało się, że klasyka ślubna to oczywiście biała suknia dla panny młodej i czarny garnitur dla pana młodego. Jednak w dzisiejszych czasach moda się zmienia. Obecnie kobiety decydują się na różne odcienie sukni ślubnych. Wanilia, śmietana, błękit czy nawet bardziej odważny kolor. Podobnie jest w przypadku mężczyzn. Szare garnitury, brązowe, beżowe czy nawet bordowe. Moda i trendy sprawiają, że klasyka ślubna już nie jest taka oczywista. Każdy powinien dobrze się czuć w swoim stroju.

Mówiąc o klasyce ślubnej nie możemy zapominać o tradycjach. Chociaż dzisiaj rzadko możemy je spotkać. Mowa na przykład o przekazaniu sukni ślubnej z pokolenia na pokolenie. Ta tradycja nie obowiązuje w większości domach, jednak jest bardzo ceniona. To cudowne mieć na sobie rzecz z tradycjami, z historią. Klasyka ślubna właśnie na tym polega. Pamiętajmy, że moda po prostu wraca. Dlatego właśnie może czasami jest dobrze skorzystać z takiej opcji? Welon, który należał do naszej mamy oraz babci. To w przypadku panny młodej.

Klasyka ślubna to przede wszystkim tradycje. Przekazywane z pokolenia na pokolenia. Jednak nie tylko. Mówiąc o klasyce ślubnej mamy na myśli przede wszystkim klasyczną białą suknię ślubną, oczywiście z długim i pięknym welonem. Do tego nie może zabraknąć klasycznych białych szpilek. Istotny w tej całej klasyce ślubnej jest oczywiście bukiet ślubny. To właśnie on towarzyszy pannie młodej podczas tej ważnej ceremonii. Powinien się on składać ze wszelkiego rodzaju ulubionych kwiatów panny młodej. Nie możemy tutaj zapomnieć o ozdobach bukietu ślubnego. Liczą się tutaj zarówno kolory jak i cały fason bukietu. Na pewno nie może być on zbyt duży. To jedynie dodatek do całego wyglądu panny młodej. Pamiętajmy także, że będzie on odgrywał bardzo ważną rolę na weselu. Kiedy w tradycji, to właśnie panna młoda będzie rzucać bukiet ślubny. Według tradycji, która panna złapie kwiaty, ta zostanie w danym roku żoną. Klasyka ślubna opiera się także na wielu innych tradycjach. Mówimy tutaj na przykład o witaniu młodej pary z chlebem i solą. Rodzice trzymając tacę z chlebem, para młoda która całuje chleb. Tego typu obrazki są widziane nawet na najbardziej nowoczesnych ślubach. Klasyka ślubna to nie tylko ubiór, to także zachowania, tradycje. Zabawy na weselu, które od lat były podstawą na każdej zabawie. Według klasyki ślubnej bardzo ważną rolę odgrywa także samochód do ślubu. Długi, lśniący o charakterystycznym silniku. Jak się okazuje, tej klasyki ślubnej jest naprawdę dużo. Wszystko zależy od naszej rodziny, od przekazywania wszystkiego z pokolenia na pokolenie. Chociaż bardzo często słyszymy o klasyce ślubnej uważamy, że jest to po prostu historia z życia naszych rodzin. Nie chodzi tutaj o naśladowanie innych ślubów, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu. Mianowicie mówimy tutaj o wprowadzeniu konkretnych elementów w swoim ślubie. Nawet tych minimalnych, które będą mieć naprawdę duże znaczenie. Zarówno dla nas jak i dla naszych bliskich.