Jaki rocznik samochodu jest najlepszy, aby go kupić ?

Jaki samochód wybrać by potem nie żałować, to pytanie zadaje sobie wiele osób. Auto nowe, stary czy może od 2-3 lat, które z nich jest najlepsze ?

Nowy samochód równa się duże koszty

Jeżeli rozważamy zakup auta prosto od dealera, trzeba wiedzieć że może ono generować pokaźne obciążenie dla naszego budżetu. Wszystko przez przeglądy w ASO i wymianę części o charakterze eksploatacyjnym. Oczywiście można zrezygnować z tego, tylko kończy się to utratą gwarancji. Dochodzi do tego niemałe ubezpieczenie oraz bolesna strata finansowa – utrata wartości. Najbardziej odczują to właściciele aut z najwyżej półki, które auto może stracić nawet 60% wartości w ciągu roku. Natomiast koszty związane z utrzymaniem nowego modelu kompaktowego dochodzą do 15 tyś. rocznie, nie wspominając o tych z górnej półki.

Stary nie jest w tym przypadku jary

Wydana ilość gotówki będzie zdecydowania mniejsza w przypadku eksploatacji samochodu 9-cio lub 10-cio letniego. Jednak pojawia się tutaj problem, który dotyczy naturalnego zużycia materiału. Kupując takie auto należy się liczyć z dość częstymi wizytami w warsztacie lub samodzielnymi naprawami, niedoborem części a także spadkiem komfortu jazdy. Jeżeli wybieramy samochód o tak długim stażu warto uświadomić sobie z czym będziemy mieć do czynienia.

Co w takim razie wybrać ?

Auta od 2 do 3 lat, wydają się być optymalną alternatywą, dlatego że wartość takich samochodów znacząco spadła, a ich przebieg jest stosunkowo niski. Dodatkowo dostajemy jeszcze nowoczesne model, które możemy sprzedać po 2 latach, z niezłym zyskiem, kupując potem kolejnego. Istnieje jednak pewien problem, a mianowicie braki w podaży. Chętnych na zakup jest tak wielu, że zdobycie dobrego egzemplarza wydaje się bardzo trudnym zadaniem. Po drugie należy uważać na nieuczciwych sprzedawców oraz takich, którzy mogą zataić pewne informacje przed nami. Rzeczą oczywistą jest, że nikt nie sprzedaje świetnego auta ze salonu po 2 latach, za połowę ceny. Wybieramy samochód, jedziemy do domu, a po jakimś czasie okazuje się że jednak coś nie gra i trzeba ponieść ogromne koszty naprawy. Zazwyczaj mogą to być problemy z elektroniką albo wynikające z eksploatacji, auto mogło być sprowadzone z zagranicy jako uszkodzone i odnawiane na miejscu. Dlatego każdy powinien mieć się na baczności w czasie zakupu. Mimo tych niedogodności oraz problemów wybranie takiego pojazdu jest najlepszą możliwą inwestycją w tym momencie na rynku Polskim i raczej nie prędko ulegnie zmianie.