Kiedy psy się nie dogadują

To zbyt dobrze znany scenariusz. Dwóch ludzi próbuje połączyć swoje istniejące małe stada i skończyć z psami walczącymi i powodującymi chaos. Może się tak zdarzyć, gdy współlokatorzy przeprowadzają się razem, ludzie próbują się umówić na randkę, a nawet przyprowadzają nowego psa do istniejącej paczki.

Nie musi tak być i oprócz posiadania jednego lub więcej psów, które są do siebie wrogo nastawione możesz podjąć kroki, aby zapobiec temu problemowi przed jego wystąpieniem lub rozwiązać go, jeśli tak się stanie.

Zanim zwierzaki się spotkają

Jednym wielkim błędem popełnianym przez ludzi przy wprowadzaniu psów z różnych paczek lub przynoszeniu nowych psów jest po prostu rzucanie ich razem na terytorium jednej paczki i liczenie, że się dogadają. Może to zrobią, a może nie.

Wprowadzając nowego psa na terytorium innej sfory, ryzykujesz, że istniejąca sfora stanie się asertywna lub agresywna w celu obrony swojego. W zależności od energii nowego psa mogą stać się całkowicie ulegli i przerażeni lub mogą się odeprzeć.

Niezależnie od tego, czy przyprowadzasz nowego psa do stada, czy przenosisz nowych ludzi z ich istniejącą stadem, procedura jest taka sama. Krótka wersja jest taka, że ​​wszystkie czworonogi powinny spotkać się na neutralnym terytorium i najpierw pójść razem na długi spacer, zanim wejdą do domu. Następnie ludzie wchodzą najpierw, a następnie psy, które tam mieszkają, później dopiero nowy pies.

W ten sposób pozwalasz psom najpierw związać się jako paczka na spacerze, a następnie pozwolić psom mieszkającym w domu na „przywiezienie” nowych psów. Po prostu wepchnięcie nowego psa przez drzwi jest inwazją; robienie tego w ten sposób zamienia je w zaproszenie od istniejących psów.

Za późno – co teraz?

Walka jednego psa nie oznacza katastrofy, ale twoja reakcja na nią może. Nawet wśród pozornie najbliższych członków stada czasami zdarza się coś, co sprawi, że zaczną się do siebie zbliżać. Jeden z nich nie szanuje przestrzeni drugiego, a korekta przeradza się w konflikt. Może człowiek będący członkiem paczki przypadkowo upuści przedmiot spożywczy o wysokiej wartości na podłogę i oba psy go wybiorą. Być może jeden z twoich psów odczuwa ból fizyczny, a inny pies trącił go niewłaściwie.

Pierwszym krokiem w pierwszej walce jest szybkie i spokojne rozbicie go. Kluczem jest twój instynkt. Skoncentruj się na psie o wyższym poziomie intensywności, użyj dotyku, aby przekierować jego uwagę, a następnie pociągnij go do góry (nie do tyłu). Nigdy nie krzycz i nie krzycz z podniecenia, gdy przerywasz walkę z psem – to tylko zwiększy agresję. Możesz użyć głośnego chrząknięcia lub krzyku, ale zawsze w spokojny sposób. Nie rozbijasz psów głosem; rozbrajasz agresję swoją energią.

Drugim i najważniejszym krokiem w walce z psem jest to, jak sobie z tym poradzisz. Właściwy sposób: zapomnij, że tak się stało, ponieważ twoi przyjaciele tak zrobią. Niewłaściwy sposób: zacznij się martwić o następną walkę, ponieważ jest to najszybszy sposób na zagwarantowanie, że to się stanie.

Więcej na https://petportal.pl/