Jak dbać o welurowe kanapy?

Welur jest popularnym materiałem tapicerskim. Wykorzystuje się go do tapicerowania łóżek, sof, kanap, foteli, a nawet tapicerek samochodowych, bo, jako jeden z pluszów, jest bardzo miły w dotyku, a do tego jest niezwykle wytrzymały. Jednak używany w tak wielu miejscach codziennego użytku, brudzi się, a jego czyszczenie wymaga specjalnych środków.

Kanapa welurowa wnosi do Twojego wnętrza elegancję i szyk. Jednak nie tylko świetnie się prezentuje, bowiem zapewnia również szczyptę luksusu, komfortu i przytulności. Ale to na kanapie spędzamy mnóstwo czasu, często razem ze swoim pupilem, maślanym popcornem, roztapiającą się czekoladą lub innymi łakociami. A takie towarzystwo często skutkuje zabrudzeniem mebla. Na szczęście, na każde zabrudzenie jest jakiś sposób. Na zabrudzoną welurową kanapę również!

Czyszczenie welurowej kanapy

Do czyszczenia welurowej kanapy stosuje się specjalistyczne preparaty. Występują w formie pianek oraz płynów. Zanim jednak rozprowadzimy je po powierzchni mebla, należy oczyścić dokładnie tapicerkę: odkurzyć, odsączyć z nadmiaru wilgoci lub zetrzeć brud (w zależności od tego, czym kanapa została przybrudzona). Następnie korzystając z danego specyfiku, pamiętajmy, aby ściśle trzymać się wytycznych producenta podanych na opakowaniu.

Welur należy czyścić delikatnie, poruszając się zgodnie z kierunkiem włosia. Po czyszczeniu delikatnie wyczesujemy włosie szczotką, a potem suszymy je suszarką do włosów. Taki zabieg nie jest mocno skomplikowany, a meble tapicerowane welurem lśnią po nim i wyglądają całkiem jak nowe. Jeśli akurat nie masz weluru, ale przyda Ci się rada jak czyścić inne rzeczy, zerknij do naszej poradnika: https://www.meble.pl/poradnik/sprzatanie/.

Luksus, który trwa

Welur postrzegany jest jako tkanina luksusowa. Jest delikatny, świetnie układa się na meblach, a odpowiednio pielęgnowany i właściwie impregnowany, może służyć swoim miłym dotykiem przez wiele lat. Warto więc wybrać welurowe meble i cieszyć się szczyptą luksusu przez ładnych parę lat.