Weselny orszak

Wesele to bardzo ważny dzień w życiu wielu ludzi. W tym wyjątkowym dniu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, w tym również dobrany odpowiedni samochód do ślubu. Jaki powinien być odpowiedni samochód? Czy powinna być to biała, pięknie przybrana limuzyna, a może coś bardziej skromnego? Wybór jest obecnie bardzo szeroki, więc każda para nowożeńców może znaleźć coś dla siebie.

Osadzenie w tradycji

Droga pana młodego do panny młodej, a następnie droga do kościoła to ważne elementy weselnej tradycji. W dawnych czasach młoda para odbywała drogę do kościoła dzięki pięknie przystrojonym bryczkom, zaprzężonym w równie wspaniale przybrane konie. Uroczysty orszak, złożony z rodziny, krewnych i znajomych był istotną częścią obrzędu. Rytuał ten przetrwał także do dziś. Wprawdzie konie zostały zastąpione przez motoryzację, ale nadal możemy zauważyć niesłabnące znaczenie tego zwyczaju. W mniejszych miejscowościach, zwłaszcza na wsiach, do dziś można obserwować tak zwane,,bramy”, które organizowane przez rodzinę, przyjaciół, czy dalszych znajomych, są nierzadko bardzo pomysłową i humorystyczną częścią zmierzających do kościoła, zwykle zestresowanych nowożeńców. Ich miłość i chęć połączenia ze sobą swoich losów jest powodem do świętowania oraz radości.

Wybór pojazdu

W tym ważnym dla wielu elemencie obrzędu, mającego za sobą długoletnią tradycję, nie mniej ważny jest wybór ślubnego pojazdu. Niemniej jednak ta decyzja może być dla niektórych nie lada wyzwaniem. Propozycji jest obecnie naprawdę sporo. Można wybrać coś klasycznego, skromnego, może być to elegancka limuzyna z szoferem. Można też wybrać samochód w stylu retro, a nawet jechać bryczką zaprzężoną w konie i poczuć się jakby czas cofnął się o 150 lat. Jak powinien wyglądać wymarzony samochód do ślubu? Co obecnie jest w modzie? Jakiego typu pojazdy wybierane są obecnie najchętniej?

Dla wielu ludzi ważny jest z pewnością biały kolor, który wpisuje się w tradycje, komponuje się z suknią panny młodej i jest symbolem, kojarzącym się właśnie z tym uroczystym wydarzeniem. Musi być na pewno piękny i gustownie przybrany. Wydaje się, że tak właśnie wygląda idealny, charakterystyczny, typowy ślubny pojazd. Obecnie pojawia się coraz więcej wariantów, odchyleń od normy, coraz wymyślniejszych opcji, mających zagwarantować oryginalność i niepowtarzalność, mających zadziwiać i szokować. Biały kolor nadal jest dosyć popularny, jednak nie jest to reguła, od której nie ma odstępstw. Wiele osób zwraca także uwagę na wygodę, która jest szczególnie przydatna dla panny młodej. Aspektem, branym pod uwagę przez osoby organizujące wesela, jest też z pewnością to, czy samochód wpisuje się w ogólny charakter przyjęcia.

Wybór ślubnego pojazdu może być dla wielu trudną decyzją. Przyczynia się do tego tradycja związana z uroczystym przejazdem państwa młodych, które ma często bardzo uroczysty i oficjalny charakter. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo różne propozycje, od skromnych i prostych, raczej sportowych opcji, po bardziej wymyślne, eleganckie, czy w stylu retro. Z pewnością każda para może znaleźć to, co najbardziej trafia w jej gusta.