Prawo jazdy

Jak w wielu miastach powiatowych, również w Wołominie kursanci po zakończeniu kursu, czyli odbyciu wszystkich zajęć teoretycznych oraz po przejeżdżeniu wszystkich obowiązkowych godzin za kierownicą samochodu nauki jazdy, przystępują wreszcie do egzaminu. Prawo jazdy w Wołominie wbrew pozorom nie trudno jest zdobyć. Miasto to słynie z dobrego podejścia egzaminatorów do kursantów. Wiedząc o tym, kursanci z mniejszym stresem podchodzą do egzaminu, a przez to częściej jego wynik okazuje się pozytywny. Zdanie egzaminu za pierwszym razem, to niezwykle ważne sprawa. Z każdym kolejnym p[odejściem stres się zwiększa, a to niestety wcale nie przekłada się na lepszy wynik egzaminu. Wręcz przeciwnie. Kursanci są wówczas roztrzęsieni, zdenerwowani, zestresowani i często kończy się to katastrofą.
Egzaminy na prawo jazdy dla kursantów z Wołomina, odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie. Warszawa jest bardzo dużym miastem, przez co egzaminowani, przyszli kierowcy jeżdżąc po tym mieście nauczą się wielu zachowań, których nie nauczyliby się w innych, mniejszych miastach.
Średnia zdawalność egzaminów na prawo jazdy z poprzednich lat t około 60% pozytywnych wyników. Jest to średnia, która w dużym stopniu pokrywa się ze średnią ogólnopolską. Niestety nie jest łatwo w dzisiejszych czasach zdać ten egzamin. A jeśli dodam do tego koszty, jakie trzeba uiścić aby przystąpić do egzaminu, sprawa robi się naprawdę poważna. Za każdy egzamin na prawo jazdy, egzaminowany wpłaca 30 zł za kurs teoretyczny oraz 180 zł za kurs w praktyce.

Jak wiec nietrudno zauważyć, koszt całkowity pojedynczego egzaminu na prawo jazdy w najpopularniejszej kategorii “A” – wynosi 210 zł. Dla wielu to dużo i dodatkowe kłopoty w przypadku niekorzystnego wyniku egzaminu. Nie warto się jednak załamywać. Jeśli już zdecydowaliśmy się na kurs, spróbujmy go za wszelką cenę doprowadzić do szczęśliwego zakończenia, bo jeśli go z powodu złych wyników egzaminów, porzucimy, ciężko będzie do niego wrócić.