Samochód nowy czy używany? Co bardziej się opłaca.

Prawdą jest, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zarówno samochód używany jak i samochód z salony samochodowego może być świetnym wyborem w zależności od tego jakimi dysponujemy funduszami. Jednak należy pamiętać, że jeśli decydujemy się na samochód używany musimy go kupować wyłącznie z dobrego, zaufanego źródła. Niestety wielu sprzedawców samochodów używanych zna techniki maskujące ich rzeczywisty stan. To główny i zasadniczy minus kupowania aut z odzysku. Jeśli jednak znamy zaufanego sprzedawcę albo specjalistę w dziedzinie motoryzacji, który potrafi dokładnie sprawdzić auto przed kupnem warto zaoszczędzić parę naście tysięcy złotych i kupić samochód używany.
Gdy nie mamy tyle szczęści i jesteśmy zdani na samych siebie najlepiej kupić nowe auto prosto z salonu.

Co jeśli nie masz wystarczających funduszy na nowy samochód

Z pomocą przyjdzie ci kredyt samochodowy to świetny sposób na spełnienie swoich marzeń o nowym samochodzie. Istnieje wiele rodzajów kredytów samochodowych, których rodzaj możesz dobrać w zależności od swoich potrzeb i finansów. Jeśli uzbierałeś już część gotówki na auto, które chcesz zakupić powinieneś skorzystać z kredytu, który umożliwia ci spłatę pożyczonej kwoty bez odsetek. Przykładowo: płacisz pięćdziesiąt procent wartości samochodu, który chcesz zakupić, podpisujesz umowę z bankiem na ostateczny termin spłaty pożyczonej kwoty, dostajesz resztę pieniędzy na swój nowy samochód i idziesz do salonu by kupić wymarzone auto. Bez odsetek i problemów masz własne nowe auto prosto z salonu. Posiadasz też możliwość kupienia samochodu na kredyt nawet, gdy nie masz uzbieranych pieniędzy. Możesz od banku otrzymać całość kwoty, a potem spłacać raty z odsetkami zgodnie z podpisaną przez ciebie umową.

Zalety nowych samochodów

Kupując nowy samochód masz pewność, że nie kupujesz “kota w worku”. Pełna sprawność samochodu, to niezwykle ważny aspekt dla naszego życia i zdrowia. Jeżdżenie na regularne przeglądy, sprawdzanie hamulców, czy silnika może nie wystarczyć, gdy twoje auto ma niewykryte wady. Posiadając nowy samochód masz pewność, że był bezkolizyjny, jako jego jedyny właściciel wiesz wszystko o jego przebiegu. Jeśli będziesz o niego dbał posłuży ci bardzo długo bez konieczności wizyty u mechanika. Jeśli bezawaryjność, bezpieczeństwo i komfort jazdy są dla ciebie ważne, a nie masz zaufanego mechanika w rodzinie, który ci doradzi zawsze kupuj samochody nowe prosto z salonu.