Czy można uniknąć brania kredytu na samochód ?

Czy kredyt to ostateczne rozwiązanie, czy może istnieją inne wyjścia na zakup pożądanego przez siebie auta ? Istnieje kilka sposobów, które pokrótce objaśnię w tym artykule.

Oszczędzanie

Najprostszym, ale niekoniecznie najłatwiejszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest oszczędzanie. Głównie dlatego, że wymaga cierpliwości oraz zaparcia, aby osiągnąć wyznaczony cel. Odkładając jakąś część ze swojej wypłaty, jesteś w krótkim czasie osiągnąć znaczący wzrost swoich środków. Wszystko dzięki „magii” procentu składanego. Nie należy brać tego dosłownie, chodzi tutaj o pewien wzór noszący taką nazwę, dzięki któremu może zarobić sporo kasy. Przykład: wpłacając np. 1000 zł otrzymasz po roku 50 zł przychodu, więc kapitał wynosi 1050 zł. Magia polega na tym, żeby możliwie jak najczęściej zmieniać lokaty na lepiej oprocentowane, w raz z całym kapitałem, który otrzymałeś po ostatniej wypłacie. Po pewnym okresie możesz zarobić naprawdę duże pieniądze, bez nadmiernego ryzyka. Takie rozwiązanie na pewno jest wolniejsze niż kredyt samochodowy, ale nie musisz się martwić o to, że nie spłacisz zobowiązań.

Zacznij zarabiać więcej

Jeśli nie chcesz brać kredytu, to zwiększ swoje dochody, można to zrobić na różne sposoby. Najpierw zastanów się ile pieniędzy potrzebujesz, czy musisz zmienić pracę na lepiej płatną a może wystarczy tylko dorywcza. Innymi słowy pewne sprawy wymagają poświęceń, aby doprowadzić je do końca. Tylko i wyłącznie od ciebie zależy, czy twoje założenia się powiodą. Albo poproś szefa o podwyżkę, ale to że ją otrzymasz jest mniej prawdopodobne niż znalezienie lepszej pracy.

Jeśli nie to, to może loteria ?

W tym momencie mówię całkiem serio, wiele osób wygrało na loterii albo w kasynie i dzięki temu spełniło swoje marzenia. Nie namawiam cię do hazardu, w żadnym wypadku tylko stwierdzam fakt. Może powinieneś iść ich przykładem i też spróbować szczęścia. Jeżeli to też ci się nie uda, to pozostaje tylko wziąć ten kredyt samochodowy, bo cóż innego pozostało w takim wypadku. Równie dobrze możesz się pomodlić, o ile jesteś wierzący, przypuszczalnie taki zabieg zdziała cuda.
Oczywiście, że pewna doza ambicji oraz chęci może wiele zdziałać, wystarczy tylko chcieć, wtedy nie będzie konieczne branie kredytu. Jeżeli jednak nie będziesz mieć innego wyjścia, to weź go. Spłacisz go po pewnym czasie, a w międzyczasie będziesz się cieszyć z twojej nowej fury. Pamiętaj o jednym, wszystko jest w twoich rękach i to ty decydujesz o swoim losie.