Przyszłość Bayerische Motoren Werke.

Koncern Bayerische Motoren Werke, znany też wszystkim, jako BMW zajmuje się produkcją samochodów od niemalże stu lat. Co ciekawe, Bayerische Motoren Werke na samym początku swojej działalności produkowało głównie silniki samolotowe. Stąd też wzięło się ich bardzo charakterystyczne, okrągłe logo, które pozostało niezmienne do naszych czasów. Okrąg symbolizuje krąg śmigła, łącząc wewnątrz kolory Bawarii.
Przez lata, BMW wyprodukowało wiele kultowych modeli, które potrafią zachwycać do dzisiaj. Niezawodność bawarskiej marki sprawiła, że fanów bmek, jest na świecie z roku na rok, coraz więcej. Jak każde prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, tak i Bayerische Motoren Werke nieustannie patrzy przed siebie, a przyszłość, która już widnieje na horyzoncie, wymaga dostosowania się do pewnych norm. Właśnie dlatego zaprezentowany we wrześniu 2019, koncepcyjny model BMW4 będzie także w wersji elektrycznej, oraz hybrydowe plug-in.

Środowisko, środowisko i jeszcze raz środowisko.

Moda na bycie eko nie zwalnia i coraz więcej dużych producentów decyduje się na tworzenie samochodów elektrycznych. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ samochody spalinowe, emitują do atmosfery ogromne ilości spalin. Doskonale widać to na przykładzie Diesli, które obecnie odchodzą do lamusa. W wielu europejskich miastach, w niedługim czasie nie będzie wolno jeździć autem na olej napędowy. Kolejną grupą do odstrzału, są auta na benzynę. Zanim jednak to nastąpi, trzeba zapewnić alternatywę. Właśnie dlatego tak wiele mówi się obecnie o samochodach elektrycznych. Trend ten podłapały wszystkie wielkie marki i Bayerische Motoren Werke wcale nie zamierza iść w przeciwnym kierunku.
Zaprezentowany koncepcyjny model 4 oraz i4, to istne samochody przyszłości.
Oczywiście nie mogło zabraknąć w nich charakterystycznego grilla z przodu maski. Jest to symbol marki, który z roku na rok, zajmuje coraz więcej miejsca. W 4 oraz i4, grill w kształcie nerek, jest naprawdę spory. Cała karoseria, wygląda bardzo opływowo, a załamania, które na niej występują, nadają samochodowi prawdziwego pazura. Minimalistyczne lusterka, rzucające się w oczy felgi oraz grill, to elementy, którymi wyróżnia się najnowsza bmka. Bayerische Motoren Werke zamierza rozpocząć produkcję 4 i i4 już w 2021 roku. Dzięki eleganckiemu i drapieżnemu wyglądowi, ten model z pewnością nie wtopi się w miejski motoryzacyjny tłum. Pozostaje tylko czekać, aż owe modele wyjdą i zobaczymy pierwsze na ulicach naszych miast.