Usługi holowania lawetą, na czym polegają?

Holowanie, laweta, czy po prostu pomoc drogowa kojarzą się dziewięćdziesięciu procentom społeczeństwa wyłącznie z holowaniem awaryjnym w razie nieszczęśliwego wypadku, lub gdy nasze auto zepsuje się z dala od cywilizacji i żaden miły kolega nie będzie mógł nas zholować. Jednak niedawno odkryłam, że usługa ta jest dużo bardziej rozwinięta i może się przydać w wielu innych przypadkach.

Jak jeszcze można wykorzystać popularną lawetę

Okazuje się, że poza standardowym wykorzystaniem lawety w nagłych wypadkach można jeszcze na przykład wynająć auto lawetę. Jest to niezwykle przydatna usługa, szczególnie gdy mamy na przykład warsztat samochodowy i chcemy zaoferować klientowi dodatkową usługę przywiezienia jego auta do nas, albo mamy kilka nie działających aut do przetransportowania z miejsca na miejsce. Nie możemy zrobić tego sami, a laweta doskonale sobie z tym poradzi. Okazuje się, że lawety potrafią przewozić nie tylko zwykłe samochody osobowe. Są też lawety do samochodów dostawczych, busów, różnych pojazdów do czterech ton, a nawet maszyn budowlanych. Doskonale wiemy z jak wolną prędkością poruszają się wszelkiego rodzaju maszyny budowlane. Okazuje się, że zamiast blokować nimi ruch i w żółwim tempie przebyć drogę do wyznaczonego miejsca pracy można po prostu wynająć lawetę. Przykładowo jeśli maszyna znajduje się w mieście Wrocław skończyła swoją pracę i teraz chcemy by na inne zlecenie pojechała na drugi koniec tego miasta. Nie trzeba się nią tłuc dwadzieścia na godzinę przez parędziesiąt kilometrów. Wystarczy wezwać lawetę, przetransportować swoją maszynę i cieszyć się jej użytkowaniem po pół godzinie, a nie kilku godzinach żmudnej jazdy. To rozwiązanie oszczędza czas i pieniądze. Dobrze wiemy jak drogie bywają przestoje w pracy naszych maszyn. Jeśli ktoś ma dla nas zlecenie powinniśmy się jak najszybciej zjawić z wypożyczanym przez nas sprzętem.
Okazuje się, że lawety nie trzeba wynajmować na całą dobę, lub na kilometry. Istnieje możliwość wynajmowania jej na przykład na godziny.

Laweta pomocna w biznesie

Okazuje się, że laweta nie musi służyć nam wyłącznie w nagłych przypadkach, gdy jest potrzebna pomoc drogowa, może być świetnym partnerem w każdym biznesie, który okazjonalnie potrzebuje przenosić ciężkie sprzęty z miejsca na miejsce. Oszczędność czasu i pieniędzy, to wystarczające zyski jakie mamy z wzywania pomocy drogowej. Lawety są tańsze niż się wydaje. Wystarczy sprawdzić ofertę i się przekonać.