Czy moje auto na lawecie jest bezpieczne?

Transport lawetą, to usługa polegająca na holowaniu aut i pomoc drogową całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Jest to pomoc w nagłych przypadkach, gdy na przykład rozwali nam się auto, albo mieliśmy wypadek, a nasz samochód nie jest w stanie już jeździć. Lawety przewożą różnego typu pojazdy, nie tylko samochody osobowe. Także jeśli potrzebujesz pomocy do odholowania motocykla, maszyny rolniczej, maszyny budowlanej, quada, ciągnika czy innych rodzajów maszyn to możesz śmiało zadzwonić po lawetę. Laweta może transportować zarówno sprawne jak i uszkodzone maszyny, bez względu na to jakiej jakości maszyny są przewożone, zawsze firmy starają się o zabezpieczenie ich w zależności od potrzeby pasami lub łańcuchami, by holowanie było w pełni bezpieczne zarówno dla waszych samochodów, jak i innych użytkowników dróg. Dodatkowym wymogiem dla każdej lawety jest tak zwane OC przewoźnika, bez niego nie można nigdy nikogo holować.

Jakie ma obowiązki pracownik lawety

Pracownik lawety, nie jest tylko zwykłym kierowcą. Posiada on specjalne przeszkolenie umożliwiające mu bezpieczne załadowanie ciężkich maszyn na lawetę, ta czynność wymaga niezwykłej wprawy i dużo doświadczenia, gdyż jeśli laweta holująca auto będzie nie równo obciążona, może dojść do wypadku drogowego na przykład na zakrętach. Dodatkowo pracownik lawety musi posiadać szczegółową wiedzę na temat sposobów montażu wszelkich holowanych maszyn. Każda z nich musi zostać w specjalny sposób przymocowana – pracownik zna wszystkie niezbędne techniki mocowania. Towar z lawety zawsze jest rozładowywany pod wskazany adres pracownik musi dojechać we wskazane miejsce na terenie całej Polski i bez względu na warunki poradzić sobie z rozładunkiem i pozostawić maszynę w bezpiecznym miejscu

Dodatkowe usługi pomocy drogowej

Poza podstawową funkcją pomocy drogowej, czyli holowaniu pojazdów, posiada ona szereg innych usług ułatwiających kierowcom życie na drodze. Jeśli na przykład nie masz zapasowej opony, a jedna z posiadanych ci się przebiła masz niewiele opcji. Możesz zatrzymywać przypadkowe samochody na drodze, ale to kiepski pomysł. Lepiej zadzwonić po pomoc drogową, by przywieźli ci nową oponę i pomogli zamontować. Tak samo możesz zrobić w przypadku, gdy zabraknie ci paliwa. Pomoc drogowa przywiezie ci je i zatankuje. Czasem auto po prostu zgaśnie i nie chce odpalić, wówczas nie koniecznie potrzebna ci jest laweta, pomoc drogowa może pomóc ci odpalić na miejscu twojego postoju. Podobnie jest z drobnymi naprawami – mogą zostać wykonane na miejscu.