Pies cyrkowy jak pupil domowy? To możliwe!

Dla wszystkich osób, aktywnie spędzających czas, problemem może okazać wybór towarzysza do wspólnego biegania czy długich spacerów.
Rozwiązaniem, mogą okazać się psy, które nie tylko są towarzyskie, ale również potrzebują dużo ruchu.
Nie każdy pies, gotowy jest na tak silny wysiłek, dlatego podczas wyboru odpowiedniej dla siebie rasy, należy zwrócić szczególna uwagę na możliwości psa.

Jaka rasa psa jest odpowiednia, dla osób aktywnie spędzających czas?

Istnieje wiele zwierząt, które świetnie dają sobie radę z nadmiernym wysiłkiem. Należą do nich przede wszystkim psy myśliwe, gończe czy obronne.
Zważywszy na niebanalny wygląd oraz dużą tolerancję dzieci oraz innych zwierząt, doskonałym wyborem mogą okazać się Dalmatyńczyki.
Choć ta rasa zyskała jeszcze większy rozgłos po nakręceniu popularnego filmu rozrywkowego, Dalmatyńczyki znane były już w średniowieczu.
Ich umaszczenie jest wyjątkowe. Całe ciało, pokrywa krótka, biała sierść w czarne plamy.
kończyny tego psa są długie i bardzo umięśnione, a ciało szczupłe i podłużne.
Głowa dość duża, z wąskim i długim nosem, zaś uszy są na tyle duże, że mogą sięgać aż do czubka nosa.
Dalmatyńczyk to przyjazne, aktywne i skore do zabawy zwierze.
Uwielbia kontakt z człowiekiem, a zwłaszcza z dziećmi.
Dzięki dobrej sprawności fizycznej oraz tendencji do przyswajania wiedzy, Dalmatyńczyki pojawiały się w cyrku, gdzie chętnie prezentowały, wyuczone sztuczki.
Każdy właściciel tej rasy, powinien pamiętać o jak najczęstszym ruchu oraz pożądanej przez psa zabawie.
Dalmatyńczyk, jest mało odporny na zimno. Nie nadaje się do mieszkania na zewnątrz, gdyż może nabyć się poważnych chorób. W okresie zimowym, warto ograniczyć ilość czasu spędzonego na zewnątrz oraz zakupić specjalne psie ubrania, które ochronią psa przed infekcją.
Dodatkowo, w okresie linienia, zwierzęta te wymagają regularnego czesania, przynajmniej raz dziennie, przez około 10 minut.
Tylko tak, uchronimy go przed chorobami skóry.
Mimo, iż jest to piękny, mądry, przyjacielski i aktywny pies, nie nadaje się dla osób, które nie dysponują wolnym czasem, gdyż zabiegi pielęgnacyjne, pochłaniają sporo czasu.
Przed jego zakupem, warto się więc zastanowić, czy będzie to odpowiedni dla nas pies.

Więcej o psach na https://petportal.pl/